Porodní bolesti na Satelitním bunkru

Jak už to tak bývá, nikdy nejde vše podle představ. Několik komplikací se již podařilo vyřešit – např. sehnání, dovoz a adaptace pancéřových dveří, zprovoznění dveřního závěsu na rámu, zatímco na dalších věcech se průběžně v rámci časových a finančních možností pracuje.

Více pozornosti než bylo plánováno si také vyžádá bunkrové satelitní zařízení na připojení k satelitní síti Iridium (na satelitech se třeba podílela i firma Frentech Aerospace z Brna). Zařízení shodou špatných náhod buď špatně přežilo zaslání mezinárodní poštou, anebo byla v konfiguraci zařízení chyba, která zařízení po pár testech znefunkčnila až tady na místě. Každopádně satelitní zařízení bylo po marné vzdálené snaze několika zahraničních techniků přijít na možný zdroj problému, odesláno zpět do zahraničí a to stylově – z nedaleké pošty v Dobšicích.

Až bude zařízení opět provozuschopné, poputuje zase zpět do ČR, byť ne asi přímo na poštovní adresu bunkru, protože Satelitní bunkr na přidělení evidenčního čísla čeká a těžko říci, kdy tento proces skončí. Čeká se tím pádem i na samotné nainstalování poštovní schránky, přičemž Česká pošta už slíbila při místním šetření běžné doručování…