Město zamítlo umístění vlajkového stožáru, nakonec ve Znojmě nebude

I špatné zprávy jsou zprávy a jsem za ně svým způsobem i rád, aneb lepší něco, než nic.

V březnu jsem požádal o možnost umístění již koupeného a vyrobeného vlajkového stožáru na pozemek města Znojma u bunkru. Když jsem svůj projekt Satelitního bunkru před několika týdny osobně představoval několika lidem z města, neměl jsem pocit, že by v mé žádosti se stožárem bylo vysloveně něco, co by nutně muselo vadit. Bohužel už v té době mě ale tlačil čas na umístění a odvoz stožáru od výrobce. O nějakou dobu později jsem navíc v rámci jiné žádosti snažil emailově obrátit na všechny zastupitele města, které jsem neměl jak jinak zastihnout, takže kontakt na mě byl známý snad všem.

Zároveň jsem ve všech žádostech uváděl kontakt a připomínal, že kdyby byly jakékoliv dotazy, ať se kdokoliv ozve. Ostatně proto jsem dělal i web SatelitníBunkr.cz, ačkoliv je to pro mě práce navíc.

Rozhodnutí města samozřejmě respektuji, protože já jsem ten, kdo o něco žádá. Z textace vyznívá, že městu se pravděpodobně nelíbí to, že by na stožáru mohla být i jiná vlajka než ČR a Evropské unie – a proto zamítají umístění i samotného stožáru. Škoda, mohli mi povolit umístit např. samotný stožár s tím, že podoba vlajky bude muset být schválena zvlášť, atd.

Tak trochu nešťastné podle mého názoru je, že chystanou vlajku Satelitního bunkru měla na starosti profesionální grafička, přičemž žádná 100% definitivní podoba neexistuje a nikdo si ji ani ode mě nevyžádal, takže mě to mrzí o to víc, že automaticky zamítnuto, aniž by kdokoliv cokoliv viděl.

I kdybych souhlasil s použitím pouze vlajky ČR a EU a podal novou žádost s rozměry a provedením vlajek ČR a EU, schválení určitě zabere opět nějakou dobu v řádu měsíců. Tolik času však nemám, protože komplikace se skladováním a dopravou ze strany výrobce. Začátkem května, ještě před doručením rozhodnutí, jsem nabízel, že bych samotný a mnou již dávno zaplacený stožár městu v hodnotě mnoha tisíc korun daroval, pokud by to bylo časově rychlejší rozhodování (nebylo, i dar se musí přijmout a odsouhlasit).

Když jsem si sám před sebou letmo spočítal strávený čas a náklady na stožár, je lepší se už dál v této oblasti nesnažit a věnovat energii na jiné části, tady to nevyšlo.

A proč jsem se rozhodl pro tento typ stožáru? Mnou vybraný (a názory několika desítek lidí ověřený) masivní vlajkový stožár plnohodnotně dotváří prostředí bunkru. K vybrání a i samotné výrobě vedla dlouhá cesta.

Když jsem se před rokem začal zajímat o možnosti a zkoumal jak mají řešené vlajkové stožáry jiné bunkry (často posvařované rezavé trubky ve stylu „co dům dal“, tenkostěnné hliníkové segmentové stožáry za pár stovek s nutností kotvení na několika stranách s minimální odolností proti větru, obyčejné dřevěné kůly a někde i větve), došlo mi, že vlajkový stožár má být festovní a na tomto prvku jsem nechtěl tehdy šetřit, to raději ušetřit jinde, takže proto.

No nic, už jsem „chytřejší“ a v pondělí mě čeká hovor s výrobcem stožáru.

Takto vypadala moje žádost ze 20.3.2019

 

A na městský pozemek 1089/3 jsem chtěl stožár umístit – viz GIS města Znojma