Květnové novinky s bunkrem

Stručné novinky:

 1. částečné zbroušení opálené omítky v levé střílně bunkru
 2. oklepání nesoudružné omítky v levé střílně bunkru
 3. ještě se budu muset rozhodnout, jestli nebude lepší odstranit vnitřní omítku za pomocí sekáče na bouracím kladivu v celém vnitřku bunkru a nechat finálně jen holý beton s tím, že by se výhledově provedla penetrace a nátěr silikátovou (ne silikonovou) barvou. Nevýhodou je náročnost přípravy podkladu pro silikátové nátěry a ne úplně zanedbatelná cena, zkušenosti už mám z prvního bunkru.
 4. stropnice bunkru je poškozená, do bunkru při dešti trochu zatéká a stropnice samotná je navíc i špatně vyspádovaná (ne všechna voda odtéká)
 5. dovoz drobností z mého prvního bunkru a uschování u ochotného souseda v Dobšicích
 6. na bunkru je lopata a drobné základní nářadí
 7. přihlásil se emailově první zájemce, který by chtěl pomoci s obnovou bunkru. Bydlí poblíž bunkru a při první příležitosti se potkáme a probereme naše představy, přinejhorším dáme aspoň kafe.
 8. odeslány žádosti na město, abych mohl snížit výšku terénu u bunkru a jak případně upravit zához čelní stěny bunkru
 9. ještě „papírování“ s Ministerstvem obrany, vše je v procesu
 10. Teploměr s vlhkoměrem od T-Mobile v bunkru funguje dobře a poskytuje přehled o vlhkosti a teplotě
 11. Protože jsem pro PostCrossing.com na prvním bunkru využíval služeb České pošty – PohledniceOnline.cz, zkouším možnosti na získání množstevní slevy při posílání pohlednic ze Satelitního bunkru (až přijde ten správný čas), současně nabízený voucher na 10+1 pohlednice zdarma není pro tyto účely příliš vhodný = malá sleva a konkurence je levnější. Protože jsem jich už touto službou zaslal do zahraničí několik desítek kusů, není to nereálné a uvidíme.
 12. Teď jen čekat na výsledky „papírování“ s institucemi,  pak se může plánovat dál.